Jak łatwo wybrać panele podłogowe?

Jak łatwo wybrać panele podłogowe?

 

Panele podłogowe zdobyły w ostatnich latach naprawdę sporą popularność, ze względu na swoją stosunkowo niską cenę, jak i również łatwość montażu. Niemniej jednak ich mnogość na rynku sprawiła, że nie jest wcale tak łatwo wybrać odpowiedni model. Na co więc należy zwracać swoją uwagę?

Już na wstępie powinniśmy powiedzieć, że panele podłogowe nie różnią tylko wyglądem oraz ceną, ponieważ najważniejszy będzie w tym wypadku współczynnik ścieralności. Jest to nic innego jak określenie natężenia ruchu, które wpłynie na żywotność danego modelu paneli. Skala jest w tym wypadku dostępna w 5 stopniach i najniższym współczynnikiem jest A1, który oznaczał będzie bardzo niską odporność na ścieranie, z kolei najwyższy A5 może Ci zapewnić naprawdę twardą powierzchnię na lata.

Tak więc, kierując się tą skalą, do pomieszczeń, takich jak np. pokój gościnny czy sypialnia warto wybrać panele posiadające oznaczenie A3. To dlatego, że nie ma tam zbyt dużego ruchu, przez co właśnie ten typ w zupełności powinien wystarczyć. W przypadku innych pomieszczeń warto byłoby się pokusić o zakup klasy A4, które również spokojnie wystarczą. Zupełnie inna jest sprawa w biurach, w których to przeważnie generowany jest naprawdę spory ruch, więc tam na pewno przydadzą się panele z oznaczonym współczynnikiem A5.

Jeśli chodzi natomiast o takie mniej techniczne wskazówki, to ważne będzie również odpowiednie dobranie ich pod kolor danego pomieszczenia, aby dobrze z nim kontrastowały. Jest to prosta wskazówka, która jednak może Ci znacznie pomóc w podkreśleniu zalet mebli oraz ogólnego wystroju. Dodatkowo możesz zapoznać się również z przykładowymi realizacjami na stronie producenta, bowiem przeważnie są takowe dostępne.

sklep z podłogami

Czytaj więcej:   Odświeżanie Starych Podłóg: Pomysły na Kreatywne Remonty

1 Comment

  1. Przyznam szczerze, że nigdy nie zwracałem uwagi na wskaźnik ścieralności i to był właśnie mój główny błąd

Comments are closed.