Jak odnowić drewnianą elewację na domu?

Jak odnowić drewnianą elewację na domu?

 

Drewniana elewacja na domu wygląda naprawdę dobrze, niemniej jednak koniecznie należy pamiętać o jej odpowiedniej pielęgnacji, gdyż tylko wtedy można liczyć na jej naprawdę dobrą żywotność. Nie czekaj więc, tylko już teraz skoncentruj się na tym, co powinieneś zrobić dla swojej elewacji.

Musisz pamiętać, że drewno na zewnątrz jest narażone na wiele czynników, takich jak deszcz, śnieg czy słońce, a do tego dochodzą liczne wahania temperatury. Na skutek tego typu wariacji drewno może puchnąć i właśnie z tego powodu należy zabezpieczać je przy pomocy specjalnych preparatów ochronnych. Uniemożliwiają one wnikanie promieni UV do wnętrza drewna, co już w tym momencie stanowi całkiem dobrą barierę ochronną. Oczywiście nie można zapominać o środkach zabezpieczających przed szkodnikami i robakami.

Pojawia się również często pytanie odnośnie tego, czy należy przed każdym odnawianiem drewna je oszlifować. Otóż nie jest to konieczne, w przypadki, kiedy powłoka drewna jest nie popękana i nie łuszczy się. Wtedy jedyne co musisz zrobić, to tylko oczyścić powierzchnię za pomocą papieru ściernego. Niemniej jednak jeśli dana powłoka ochrona zaczęła się znacznie łuszczyć i pojawiły się jakieś przebarwienia, to takowy zabieg musi zostać przeprowadzony. Jeszcze inną alternatywą jest zastosowanie specjalnego preparatu, który rozpuszcza farby. Niemniej jednak jego wielką wadą będzie dla niektórych fakt, iż wtedy traci się naturalny odcień drewna.

Co do wybierania najlepszych kolorów, to musisz wiedzieć, że często kolory dostępne do wglądu na wzornikach w sklepie mogą znacznie się różnić w rzeczywistości. Dlatego też zawsze należy przyjmować pewien margines błędu i nie oczekiwać idealnego odwzorowania farby na drewnie.
Zwróć uwagę na to, aby regenerację drewna przeprowadzać wtedy, kiedy pogoda będzie ładna i słoneczna. Dzięki temu wszystko doskonale się przyjmie i renowacja zapewni nam długotrwałą warstwę ochronną elewacji drewnianej.

Czytaj więcej:   Innowacje w technologiach DIY: Inteligentne Podłogi

sklep z podłogami

2 Comments

  1. Będzie jak znalazł, bo lato się zbliża więc będzie można parę elementów odnowić wokół domu

  2. impregnaty kupować tylko u sprawdzonych sprzedawców, bo raz już kupiłem straszny szajs

Comments are closed.