Jak wybrać dobrą farbę do wnętrz?

Jak wybrać dobrą farbę do wnętrz?

 

Jeśli niebawem planujesz malowanie ścian, to warto już teraz zastanowić się jakie kolory wybrać, aby pomieszczenia prezentowały się możliwie jak najlepiej i współgrały z resztą wyposażenia. Jednakże jest jeszcze prócz tego kilka innych czynników, na które koniecznie powinieneś zwrócić swoją uwagę.

Pierwszym z nich będzie struktura ściany, bowiem musisz dokładnie przyjrzeć się w jakim stanie jest ona obecnie, aby w razie czego wykonać niezbędne poprawki i wyczyszczenie. Chodzi tutaj głównie o lepszą przyczepność nowego koloru. W gruncie rzeczy, najwięcej będzie oczywiście zależało od tego, jaki konkretnie efekt będzie Cię interesował. Nie da się bowiem ukryć, iż obecnie wybór na rynku jest naprawdę spory, więc można dostać wręcz bólu głowy od przeglądania tych wszystkich ofert.
Zawsze staraj się czytać etykiety farb, gdyż niektóre z nich są przeznaczone do malowania w konkretnych miejscach, np. łazience czy kuchni. Warto więc zwracać na to uwagę, ponieważ w niektórych pomieszczeniach w domu mogą panować specyficzne warunki(wilgoć w łazience).

Najlepiej na samym początku zakupić małą puszkę wybranej farby lub skorzystać z próbnika(o ile są dostępne) i samodzielnie się przekonać jak dany kolor i typ farby będzie się prezentował na ścianie. Wtedy też przekonasz się czy kolor nie jest zbyt ciemny lub za jasny, bowiem na przykładowych próbnika w sklepie nie zawsze będzie to wyglądało tak samo.

sklep z podłogami

Czytaj więcej:   Jak łatwo wybrać panele podłogowe?

1 Comment

  1. Popieram pomysł kupowania specjalnych farb do kuchni i łazienki, raz kupiłem zwykłe i szału nie było

Comments are closed.