Jakie panele podłogowe kupić?

Jakie panele podłogowe kupić?

Nie da się ukryć, że podłoga determinuje wygląd całego pomieszczenia. W związku z tym warto jest się dobrze zastanowić nad tym, na jakie panele podłogowe postawić. Większość z nas wybierając panele, uwagę zwraca na kolor, formę czy nawet markę, ale zapominamy choćby o tak ważnym czynniku jak ścieralność.

Motyw

Oczywiście nie mówimy, że wielkiej wagi do wyglądu nie należy przykładać, bo jak najbardziej jest to bardzo ważne. Dziś pod względem kolorów czy motywów wybór paneli jest naprawdę spory. Dla tych, którzy nie cenią sobie egzotyki mamy panele w kolorze dębu, jesionu, czy sosny, ale podkreślmy, że znajdziemy także te w kolorze wenge afrykańskie czy drzewo tygrysie.

Jakość

Mimo wszystko od koloru wyżej powinniśmy sobie cenić jakość paneli, a więc między innymi ich twardość, odporność na wilgoć czy też ścieranie. Nie bez znaczenia jest tu również ich grubość. dlatego też, jeśli już decydujemy się na taki zakup najlepiej jest postawić na wiodące w ich produkcji firmy, na których asortymencie na pewno się nie zawiedziemy. Warto pamiętać, że dobre panele na naszych podłogach przetrwają nawet ponad dwadzieścia lat.

Gdzie kupić?

Trudno też mieć dziś jakiś problem z ich zakupem, bo poza sklepami stacjonarnymi sklepy internetowe panele podłogowe także oferują w szerokim zestawie. Nawet znacznie większym aniżeli ma to miejsce w przypadku tradycyjnych hurtowni budowlanych. Poza tym za zakupem w sieci przemawia jeszcze niższa cena takich artykułów, co również dla wielu nie jest bez znaczenia.

sklep z podłogami

Czytaj więcej:   Jak wybrać panele podłogowe?