Jakie panele do mieszkania?

Jakie panele do mieszkania?

Wielu Polaków decyduje się dziś w swoich mieszkaniach na panele podłogowe i możemy mieć pewność, że w najbliższym czasie nic się pod tym względem nie zmieni. W zasadzie nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to rozwiązanie łączące w sobie praktykę i wygodę z jednej strony i oszczędność z drugiej. Niemniej jednak, jako że na rynku istnieje kilkadziesiąt, a nawet kilkaset różnych paneli nie łatwo jest dobrać te, które na naszych podłogach sprawdzą się najlepiej. Podpowiadamy w związku z tym, na co zwrócić uwagę.


Ścieralność

Na pewno niezwykle ważna jest tutaj ścieralność takich paneli, bo położenie paneli o niskim współczynniku ścieralności w holu lub pokoju dziecka nie jest optymalnym rozwiązaniem, gdyż na pewno nie wytrzymają próby czasu.

Cena a jakość

Wielu z nas kieruje się ceną, co jest wytłumaczalne, ale nie do końca. Zwłaszcza jeśli zależy nam na długoletniej inwestycji. Ogólnie im panele droższe, tym lepsza jest ich jakość i odwrotnie. Warto w związku z tym pomyśleć nad dołożeniem kilku złotych i zakupie paneli lepszych jakościowo. Chyba że nie chcesz, aby były to porządne panele.

Ile kupić?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto zamierza zdecydować się na położenie paneli podłogowych w swoim mieszkaniu. Ogólnie przyjmuje się, że do wyliczonej liczby metrów kwadratowych powinniśmy dodać około 10%. Wszystko poprzez docinki, których na pewno nie unikniemy. Zakup większej ilości paneli raczej nie będzie opłacalny.

sklep z podłogami

Czytaj więcej:   Odpowiednie panele

2 Comments

  1. Ehh…w sklepach niby wybór jest, ale jak przyjdzie co do czego to za cholerę nie idzie nic konkretnego znaleźć:(

  2. Ja wolę deski podłogowe, aczkolwiek nie mówię, że panele to złe rozwiązanie, po prostu nie dla mnie

Comments are closed.