Wyrównywanie podłogi – jak to zrobić?

Wyrównywanie podłogi – jak to zrobić?

 

Wyrównywanie podłogi – jak to zrobić?

Jeśli zamierzasz wymienić sobie podłogę na nową, to po zdarciu starej, możesz stanąć przed zadaniem ponownego wyprofilowania powierzchni, aby nowa warstwa parkietu lub paneli idealnie się prezentowała.
Jeśli obecne podłoże posiada wiele nierówności i ciężko będzie to naprawić prostymi sposobami, to najprostszym i najtańszym w wielu wypadkach będzie wykonanie całkowicie nowego podłoża. Używa się w tym celu specjalistycznych zapraw wyrównujących, które bez problemów dostaniesz w sklepie budowlanym. W starszych budynkach warto zwrócić uwagę na fakt, czy nie ma tam pewnych ograniczeń co do ciężaru stropu. Chodzi o to, aby nic nam się nie zawaliło po pewnym czasie, kiedy to strop byłby zbyt mocno obciążony.

Ciekawym rozwiązaniem są również specjalne masy samopoziomujące, które w swoim składzie mają cement lub anhydryt oraz dodatkowe wypełniacze i wzmacniacze. Z tego typu środkami możliwe jest uzyskanie naprawdę gładkiego i dobrze wypoziomowanego podłoża, na którym każda podłoga będzie się świetnie prezentować.
Jeśli nie masz doświadczenia, to najlepiej zwrócić się z tym do fachowców, którzy dobiorą odpowiednie materiały i wykonają dla Ciebie idealne podłoże.

sklep z podłogami

Czytaj więcej:   Jaka listwa do deski podłogowej?

2 Comments

  1. Jak się na tym nie znasz, to lepiej nie próbować, takie jest moje zdanie, bo można jeszcze bardziej pogorszyć sprawę

  2. ja mysle, że przy odrobinie dobrych chęci wszystko się da zrobić, tylko najpierw trochę o tym doczytać

Comments are closed.